wtorek, 2024-07-16 Eustachego, Mariki, Mirelli

Pierwsze kroki w aktywizacji zawodowej

2021-07-07


Zobacz zdjęcia »

W dniach 20-28.06.2021 r. w Szczecinie obył się Warsztat Aktywizacji Zawodowej dla dziesięciu Uczestniczek projektu „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II”, finansowanego ze środków PFRON.

 


Celem Warsztatu było wsparcie Uczestniczek w pierwszych krokach na drodze do aktywizacji. Z uwagi na to, że większość Uczestniczek to osoby, które jeszcze się uczą lub mają pierwsze zatrudnienie jeszcze przed sobą, postawiliśmy na szerokie wskazanie możliwości, jakie daje rynek pracy dla osób niepełnosprawnych.

Każdy dzień był dla nas nowo otwartymi drzwiami. Realizowaliśmy liczne wizyty i spotkania oraz treningi, które dawały szansę na poznanie swoich możliwości i umiejętności, potencjalnych miejsc pracy, a także osób, które na co dzień wspierają osoby z niepełnosprawnością. 

Na naszej mapie odwiedzin znalazł się Decathlon Szczecin, w którym mieliśmy okazję przetestować wykonywanie drobnych prac, dostępnych dla osób z niepełnosprawnością oraz poznać zasady funkcjonowania firmy. Odwiedziliśmy też Zakład Aktywności Zawodowej w Goleniowie, w którym od kuchni zobaczyliśmy pracę różnych działów. Prelekcję przeprowadziła dla nas Pani Magdalena Biernacka – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy, opowiadając o możliwościach instytucjonalnego wspierania osób z niepełnosprawnością. 

Nie zabrakło też pracy z doradcą zawodowym i pracy z trenerami nad umiejętnościami autoprezentacji, komunikowania się, czy definiowania „stanów ja”, a także wstępnego przygotowania aplikacji do pracy.

To był bardzo owocny czas, który dał szansę na zbudowanie siebie, a także dostrzeżenie, że rynek pracy jest różnorodny i otwarty.

 


Przed Uczestniczkami czas na realizację zaplanowanych wspólnie na WAZ kolejnych kroków do aktywizacji - my wspieramy i trzymamy kciuki !

Do zobaczenia, Kadra WAZ

.
 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

Kontakt – woj. zachodniopomorskie
 

Osoba kontaktowa


Iza Bartoszewska
tel. kom.: 509 447 063 
mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Harmonogram zajęć


Zobacz wszystkie zajęcia »

Ogłoszenia regionalne »