wtorek, 2024-07-16 Eustachego, Mariki, Mirelli

Męskie granie „FAR”

2021-06-18


Zobacz zdjęcia »

W terminie 22.05.2021 – 02.06.2021r. w Mrzeżynie odbył się Obóz Aktywnej Rehabilitacji, w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VI”, finansowanego ze środków PFRON.


Nadrzędnym celem Obozu było zwiększenie samodzielności i wydolności. Uczestnicy zdobywali nowe umiejętności na codziennych treningach techniki jazdy i samoobsługi, m.in. pokonując przeszkody, przesiadając się, czy szlifując jazdę w terenie. Ogromna praca została wykonana podczas treningów ogólnousprawniajacych, czego efektem była poprawa wyników na końcowych testach sprawnościowych. 

Nie zabrakło także dużej intensywności w obszarze sportowym. Odbyły się treningi koszykówki, spróbowaliśmy swoich sił w bowlingu i trenowaliśmy na siłowni. Rozgrywaliśmy regularne turnieje w darta, a także rywalizowaliśmy drużynowo w boccię. To było prawdziwe „męskie granie”.


Dzięki uprzejmości PGA Polska i trenera Jacka Uchańskiego, uczestnicy mieli także okazję jako pierwsi w Polsce spróbować profesjonalnej gry w golfa, zaadaptowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Intensywne dni upłynęły nam pod znakiem green’a, dołków, patów, co przyjęliśmy z wielkim entuzjazmem.

Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyczyni się do promowania golfa wśród osób z niepełnosprawnością i ta dyscyplina na stałe zagości na Obozach Aktywnej Rehabilitacji oraz w Ośrodkach wpierających osoby niepełnosprawne.

 


Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym za organizację i przeprowadzenie Obozu oraz gratulujemy Uczestnikom determinacji do pracy i otwartości na nowe wyzwania.

Pracownicy biura „FAR”
w regionie zachodniopomorskim


 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 


 

Kontakt – woj. zachodniopomorskie
 

Osoba kontaktowa


Iza Bartoszewska
tel. kom.: 509 447 063 
mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Harmonogram zajęć


Zobacz wszystkie zajęcia »

Ogłoszenia regionalne »