piątek, 2024-03-01 Albina, Antoniny, Radosławy

Pierwszy wózek


Jeśli jesteś osobą do 3 lat po urazie rdzenia kręgowego, z tetraplegią lub paraplegią i nie skorzystałeś jeszcze z dofinansowania PFRON na zakup wózka inwalidzkiego, możesz wziąć udział w naszym programie "Pierwszy wózek" - dzięki temu znacznie szybciej odzyskasz niezależność i powrócisz do aktywnego życia.

Program jest połączeniem trzech równorzędnych elementów:

  • Pierwszym z nich jest możliwie wczesne dotarcie do każdego potencjalnego odbiorcy programu - do jego realizacji służy między innymi ta wiadomość. Ponadto FAR ściśle współpracuje
    z największymi ośrodkami medycznymi w całym kraju. Dzięki temu docieramy do blisko 90 - 95% osób, które doznały urazu rdzenia w danym roku.
  • Drugi elementem jest dobór i dopasowanie wózka inwalidzkiego do indywidualnych potrzeb potencjalnego użytkownika. Realizacja tego zadania obejmuje właściwy pomiar uczestnika programu, dokładny wywiad środowiskowy wskazujący na rzeczywiste potrzeby, wybór i indywidualne dopasowanie wózka inwalidzkiego typu aktywnego oraz nieodpłatne użyczenie tego wózka na okres do jednego roku.
  • Trzecim elementem programu jest nauka prawidłowej, skutecznej i bezpiecznej eksploatacji wózka inwalidzkiego - celowa i konsekwentna adaptacja do nowych warunków życia. Bez niego oba wcześniejsze elementy byłyby mało skuteczne. Dopiero połączenie wszystkich trzech stwarza
    Ci optymalne warunki do osiągnięcia samodzielności.


Szybki dostęp do odpowiednio dobranego sprzętu pomocniczego jest podstawową potrzebą każdej osoby po urazie. Program Ograniczania Skutków Niepełnosprawności stworzony przez PFRON w 2005 roku umożliwia nam właściwe zaspokajanie tej potrzeby.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w programie "Pierwszy wózek" zapraszamy do kontaktowania się z biurami regionalnymi lub z biurem FAR.

Lista biur regionalnych: Białystok, Bolesławiec, Bydgoszcz, Iława, Mikołów, Kraków, Lublin, Łódź, Namysłów, Piekoszów, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wejherowo, Zielona Góra

 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom. Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach