poniedziałek, 2025-04-21 Jarosława, Konrada, Selmy

Dzień Otwarty w ZUS i PFRON

2007-11-28

W Lublinie w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego o godz. 14.00 3 grudnia przedstawiciele lubelskich instytucji publicznych i organizacji pozarządowych podpiszą list intencyjny o współpracy na rzecz osób niepełnosprawnych.
LIST INTENCYJNY
W SPRAWIE WSPÓŁPRACY
NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

zawarty w dniu 3 grudnia 2007 r.
między

• Prezydentem Miasta Lublin
• Rektorem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
• Rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
• Dyrektorem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział Wojewódzki w Lublinie
• Dyrektorem Oddziału Lubelskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
• Dyrektorem Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
• Dyrektorem Izby Skarbowej w Lublinie
• Dyrektorem Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie
• Dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie
• Prezesem Fundacji „Fuga Mundi”
• Przewodniczącym Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych

1.
1) Wymienione w tytule Listu Intencyjnego podmioty zwane dalej stronami porozumienia zobowiązują się do współdziałania w celu podejmowania wspólnych inicjatyw i działań zmierzających do likwidowania barier i ograniczeń stojących przed osobami niepełnosprawnymi na regionalnym rynku pracy oraz ułatwiania startu zawodowego wyżej wymienionym.
2) Przez współdziałanie należy rozumieć w szczególności organizację staży i praktyk zawodowych, szkoleń, pomoc przy zakładaniu pozarolniczej działalności gospodarczej oraz upowszechnianie wszelkich nowych rozwiązań prawnych przyjmowanych przez Parlament RP, Radę Ministrów i lokalne samorządy.

2.
Celem współdziałania, o którym mowa w pkt.1 ppkt.2 jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym dostępu do lokalnego rynku pracy i upowszechnianie zatrudniania tych osób wśród lokalnych pracodawców.

3.
1) Strony porozumienia zobowiązują się do wzajemnego informowania o wszelkich inicjatywach podejmowanych na rzecz osób niepełnosprawnych oraz udzielania – w ramach prawem dopuszczonych możliwości – niezbędnego wsparcia w podejmowaniu tego typu inicjatyw. Strony zobowiązują się również do wzajemnego udzielania informacji na temat zaistniałych lub planowanych zmian stanu prawnego w obszarze swojej właściwości, a dotyczących bezpośrednio lub pośrednio osób niepełnosprawnych.
2) Do bieżących kontaktów w sprawach dotyczących działań określonych w pkt.1 ppkt.2 strony porozumienia wyznaczają upoważnionych pełnomocników.
3) Podstawą do zainicjowania profilaktycznych lub bieżących przedsięwzięć, o których mowa w pkt.1 ppkt.2 będzie każdorazowo wspólne uzgodnienie osób wymienionych w ppkt.2 poparte następnie aprobatą kierowników jednostek.


4.
Strony porozumienia zgodnie postanawiają, że niniejszy akt ma charakter otwarty z możliwością przyjęcia jego postanowień w późniejszym terminie przez inne podmioty.

5.
Porozumienie wchodzi w życie z dniem podpisania.


Kontakt – woj. lubelskie


Biuro FAR
ul. Aleja Kraśnicka 127 p.1, II piętro
20-718 Lublin
tel.: 81 526 10 24, fax: 81 527 13 20
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 

Godziny otwarcia


Poniedziałek - piątek: 08.00 - 16.00

 

Pełnomocnik FAR


Magdalena Szpyt
tel. kom.: 509 447 065
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


Zobacz wszystkie zajęcia »

Ogłoszenia regionalne »