sobota, 2024-11-23 Adeli, Felicyty, Klemensa

„Kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat poruszających się na wózku inwalidzkim”

2013-04-04

Oferowane formy pomocy i wsparcia obejmują indywidualne spotkania z uczestnikami projektu, zajęcia rehabilitacyjno – sportowe, szkolenia weekendowe oraz obóz Aktywnej Rehabilitacji, podczas których dziecko ma możliwość rozwoju umiejętności i poprawy sprawności w zależności od swoich potrzeb i możliwości oraz wzmocnić wiarę w siebie. Zajęcia prowadzone są przez kompetentnych i doświadczonych Instruktorów Aktywnej Rehabilitacji.
W przypadku dzieci, które dorastają jako osoby niepełnosprawne, pomoc w uzyskaniu pozytywnego obrazu samego siebie jest niezwykle istotna. Podczas Obozów Aktywnej Rehabilitacji Twoje dziecko będzie miało możliwość wypróbowania sił w różnych dyscyplinach sportowych. Poza treningiem dużo czasu rezerwuje się na zabawy rozwijające psychospołecznie oraz odpoczynek i rozmowy w grupie. Dziecko otrzymuje niezbędną pomoc w zakresie higieny osobistej, ale też przy pomocy doświadczonych instruktorów uczy się radzić sobie samodzielnie, na tyle, na ile jest to możliwe.          Podczas obozu dzieci ćwiczą  cewnikowanie, ubieranie się, czynności porządkowe np. ścielenie łóżka, składanie ubrań – często po raz pierwszy w życiu. Zajęcia regionalne obejmują technikę jazdy na wózku, trening usprawniający, gry zespołowe, zabawy integracyjne, naukę przesiadania, wykłady, a także spotkania w plenerze.
Przynajmniej jedno z rodziców powinno wziąć udział w szkoleniu, które będzie częścią zajęć w regionie, szkolenia weekendowego lub obozu. Obejmuje ono zajęcia wykładowe i warsztatowe, w czasie których, co istotne, można spotkać rodziców innych dzieci niepełnosprawnych, jak również dorosłe osoby niepełnosprawne. Rodzice mają okazję usiąść na wózku i razem z dzieckiem wziąć udział w zajęciach.
Unikatowym działaniem Fundacji jest wdrożenie Międzynarodowej Klasyfikacji ICF do oceny funkcjonowania i niepełnosprawności osób objętych naszym wsparciem. Fundacja jako pierwsza w Polsce posługuje się tą klasyfikacją do diagnozowania i oceny efektywności działań w kompleksowej rehabilitacji chorych z dysfunkcjami narządu ruchu. System pozawala na zaproponowanie wsparcia, które jest indywidualnie i precyzyjnie dobrane do potrzeb konkretnej osoby.

Zapraszamy do biura Fundacji lub zadzwoń i dowiedź się szczegółów.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji
Ul. Tatrzańska 109, p. 216
93 – 279 Łódź
tel/fax: 42 642 78 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Osoba do kontaktu:
Instruktor  Aktywnej Rehabilitacji
Oriana Witkowska
tel:  603 565 021
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt – woj. łódzkie


Biuro FAR
ul.
Tatrzańska 109, p. 210, 93-279 Łódź
tel.: 42 642 78 01, fax: 42 642 78 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek 07.00 - 18.00
Wtorek 07.00 - 17.00
Środa 07.00 - 17.00
Czwartek 07.00 - 17.00
Piątek 07.00 – 17.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Pełnomocnik FAR


Monika Mazur
e-mail:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 447 072
 

Harmonogram zajęć


Osoba kontaktowa: Monika Mazur
tel.: 509 447 072

Zobacz wszystkie zajęcia »


Zobacz ogłoszenia regionane »