piątek, 2024-05-03 Jaropełka, Marii, Niny

Zmotywowani i aktywni we Wrocławiu


Warsztat Aktywizacji Zawodowej w terminie 12-20.08.2021 r. we Wrocławiu połączył dwa regiony: lubuski i łódzki. Dla 10-ciu  uczestników projektu: „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością szansą na podjęcie i utrzymanie zatrudnienia II” okazał się czasem bardzo intensywnym, inspirującym, aktywnym.

 



Nadrzędnym celem było przekazanie wiedzy z zakresu aktywnego poszukiwania pracy podczas zajęć z doradcą zawodowym. Korzystając z zasobów kadry mogliśmy urozmaicić czas różnorodnymi zajęciami. Uczestnicy brali udział między innymi w codziennym treningu ogólnousprawniającym, angażowali się w gry i zabawy integracyjne, które wprowadzały pozytywną energię, wzajemne poznanie i przełamywanie lodów.

Gry zespołowe wyzwalały moc wrażeń i emocji, a także dawały element zdrowej rywalizacji. Warsztaty z zakresu dietetyki prowadzone w przystępny sposób pokazały wszystkim zainteresowanym jak dbać o swoje zdrowie poprzez odpowiednie odżywianie. Dodatkowym atutem pobytu była piękna sceneria Wrocławia. Spacerując ulicami miasta mogliśmy przekonać się na ile jest ono przystosowane dla osób z ruchową niepełnosprawnością oraz dla osób niedowidzących. Dodatkową atrakcją był przejazd komunikacja publiczną do ogrodu ZOO oraz oglądanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Oto jak oceniają uczestnicy i kadra wspólny pobyt we Wrocławiu:

Poznałam i zintegrowana się z innymi ludźmi było to super doświadczenie. Poznać nowe osoby które Cię akceptują takimi jaki jesteśmy. Warsztaty pomogły mi w otworzeniu się na ludzi. Pomogły mi mówić o sobie w sposób dobry. Wyjazd był bardzo udany. Dzięki temu wyjazdowi poszerzyło mi się grono znajomych z którymi mogę rozmawiać. Uświadomiłam sobie że warto dążyć do swojego zamierzonego celu, nie należy się poddawać Podobało mi się forma spędzania czasu wolnego Te gry były bardzo fajne Zajęcia z doradcą zawodowym były bardzo potrzebne według mnie dały co nie którym dużo do myślenia.

Uczestniczka:

Przeprowadzone warsztaty aktywnego poszukiwania pracy były trafione , dowiedziałem się w jakich działach jestem lepszy a których mam unikać bo pokaże swojej słabe strony. Dowiedziałem się co mi pomaga a czego mam unikać jak ognia jeżeli chodzi o odżywianie. Grupa ludzi bardzo się zgrała i utrzymujemy kontakt telefoniczny lub na mesenger myślę że każdy z nas tego potrzebuje.

Uczestnik:

Warsztat to bylo cos fantastycznego. Poznałam wiele osób ,wiele innych chorób .Byliśmy w wielu miejscach ,ale najlepszym miejscem było zoo .Mieliśmy zajecia z doradcą zawodowym ,który pomogł mi przygotowac sie np.do rozmowy kwalfikacyjnej .

Uczestniczka:

Dobre warsztaty, to te na których kadra współpracuje ze sobą, rozumiejąc się bez zbędnych słów, by pomóc jego uczestnikom maksymalnie osiągać cele, jakie zostały postawione. Z relacji i obserwacji uczestników tak wlasnie było. Jeśli kazdy wyjeżdża zadowolony i bogatszy o pewną wiedzę, to to ma sens, a takie były te warsztaty.

Kadra:

WAZ prowadzony we Wrocławiu, we współpracy FAR'u z regionów lubuskiego i łódzkiego charakteryzował się przede wszystkim wysokim poziomem kompetencji kadry, a także zindywidualizowanym i empatycznym podejściem do każdego uczestnika. Nie należy też pomijać doskonałego zmysłu planowania, który pozwolił na pracę jak i (aktywny) odpoczynek podopiecznych. Wartym odnotowania jest również możliwie zoptymalizowany pod kątem czasowym wymiar organizacyjnych spotkań kadry, co najpewniej należy powiązać z wysokim zaangażowaniem w każdą sferę funkcjonowania obozu.

Kadra:

Podsumowując warsztaty FAR we Wrocławiu : nowe doświadczenie w pomocy osobom na wózkach. Bardzo dobry kontakt i porozumienie między uczestnikami a kadrą. Bardzo dobra lokalizacja i organizacja warsztatów.

 

 

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU 





 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom.



 Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach