czwartek, 2024-05-02 Longiny, Toli, Zygmunta

„Gdybym kiedyś nie otrzymał wsparcia instruktorów Fundacji, to nie mógłbym się dzisiaj cieszyć z tego tytułu."



Uprzejmie informujemy, że 18.10.2018 r. Nasz Przyjaciel, Prof. Tomasz Tasiemski – 27 lat temu uczestnik jednego z pierwszych Obozów AR, potem wieloletni instruktor Obozów AR w Polsce i zagranicą, wykładowca AWF Poznań – odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy akt nadania tytułu profesora nauk o kulturze fizycznej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY :)



Dla przypomnienia krótka notka o Profesorze:

Prof. dr hab. Tomasz Tasiemski (doktorat 1997, habilitacja 2008, profesura 2018) Kierownik Katedry Adaptowanej Aktywności Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

W roku 1990 uległ urazowi rdzenia kręgowego (URK) i od tego czasu, zarówno jego praca naukowa, jak i zainteresowania pozazawodowe, związane są z zagadnieniami sportu i aktywnej rehabilitacji (AR) osób po URK.

Jako zawodnik uczestniczył w VI Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Lillehammer (1994).

Jest autorem lub współautorem wielu prac naukowych, trzech podręczników i jednej monografii naukowej poświęconej badaniom jakości życia i aktywności sportowej osób po URK w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Uczestniczył w kilku zagranicznych stażach naukowo-badawczych (m.in. USA, Szwecja).

Był laureatem stypendium naukowego The British Council w Wielkiej Brytanii (projekt badawczy realizowany w National Spinal Injuries Centre, Stoke Mandeville) i dwóch stypendiów naukowych Komisji Europejskiej (w Wielkiej Brytanii i w Polsce) w ramach V i VI Programu Ramowego Unii Europejskiej (UE).

Od 2003 roku pracuje także dla Komisji Europejskiej w Brukseli jako ekspert oceniający wnioski badawcze finansowane w ramach Programów Ramowych UE. Wolny czas poświęca na działalność w zagranicznych organizacjach charytatywnych, zajmujących się podnoszeniem poziomu rehabilitacji osób po URK.

Do tej pory prof. Tasiemski miał przyjemność współpracować we wdrażaniu AR dla osób po URK zamieszkujących państwa Azji Południowo-Wschodniej (Wietnam, Nepal, Indie, Tajlandia, Malezja, Bangladesz), Eurazji (Gruzja, Rosja) i Afryki Południowej (Zimbabwe, Uganda, Botswana). Jest członkiem kilku towarzystw naukowych, m.in. International Spinal Cord Society i Multidisciplinary Association of Spinal Cord Injury Professionals.

Odznaczony wieloma wyróżnieniami, w tym Srebrnym Medalem Zasługi (2008), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2000), Honorowym Medalem im. Profesora Wikora Degi (2000) oraz licznymi krajowymi i międzynarodowymi nagrodami za osiągnięcia w pracy naukowej. Prywatnie mąż oraz tata 2 dzieci.
 

Dla nas to najlepsza rekomendacja i uwieńczenie 30 lat pracy :) Dumni jesteśmy :)

 

 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom.



 Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach