»»»
Rehabilitacja na targach – po raz pierwszy w Lublinie
Podczas Wschodnich Targów Rehabilitacji oraz Festiwalu „Pełnoaktywni w Akcji”, które odbyły się w Lublinie 14 i 15 października 2016 r. swoje ekspozycje zaprezentowało 65 Wystawców z Polski i zagranicy. Targi odwiedziło ponad tysiąc osób – właścicieli sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym, przedstawicieli placówek medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów, osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i bliskich.
Rewolucyjne rozwiązania
Orteza stawu kolanowego, laser wysokoenergetyczny, kamizelka oscylacyjna wysokich częstotliwości – to tylko niektóre produkty prezentowane na Targach. Prawdziwym hitem okazała się dostawka do wózka inwalidzkiego Cursum firmy mdh sp. z o.o. , która otrzymała nagrodę targową w konkursie na Produkt Roku Wschodnich Targów Rehabilitacji 2016.
– Rodzicielstwo osób niepełnosprawnych w pierwszych etapach życia dziecka może być bardzo trudne . Kiedy doda się do tego wszelkie bariery architektoniczne i społeczne, które musi pokonywać na co dzień osoba na wózku, trudności jest więcej i więcej. Koncepcja dostawki CURSUM to absolutna rewolucja dla rodziców, którzy w końcu mogą aktywnie włączyć się w proces rodzicielstwa. Nie możemy porównać Cursum do żadnego innego produktu, gdyż jest to absolutna innowacja. – mówi Marcin Hałas, Dyrektor handlowy mdh sp. z o.o.
Osoby zainteresowane nowościami w rehabilitacji mogły przetestować urządzenia służące usprawnieniu mobilności osób niepełnosprawnych, zapoznać się z nowymi urządzeniami do kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii oraz sprzętem służącym do pielęgnacji osób niepełnosprawnych, a także sprawdzić możliwości przystosowania pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Specjaliści z klinik z Polski i zagranicy udzielali informacji na temat turnusów rehabilitacyjnych. Przedstawiciele Międzynarodowej Kliniki Rehabilitacji w Truskawcu odpowiadali na pytania dotyczące rehabilitacji schorzeń neurologicznych według metody Profesora Kozyavkina.
Swoje możliwości zaprezentowały także przychodnie i wydawnictwa branżowe. Dzięki uprzejmości Klastra Lubelska Medycyna wszyscy zwiedzający mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych porad z zakresu fizjoterapii, rehabilitacji, stomatologii oraz psychologii.
Specjaliści dla ludzi
Rehabilitacja narządów ruchu, rehabilitacja onkologiczna, profilaktyka i rehabilitacja w stomatologii oraz rehabilitacja w kardiologii to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas konferencji towarzyszącym Targom.
Na konferencji „PFRON – komu i jak pomaga” podsumowano dokonania Funduszu na przestrzeni 25 lat. Pracownicy PFRON zapewnili dyżur ekspercki, podczas którego zainteresowani mogli zadawać pytania dotyczące systemu wsparcia osób z niepełnosprawnością w Polsce.
O różnorodnych formach rehabilitacji ruchowej i społecznej osób niepełnosprawnych, w tym animaloterapii i metodzie Tomatisa mówili specjaliści na konferencji zorganizowanej przez Prezydenta Miasta Lublin we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia IUVO.
Pełnoaktywni w Akcji
Przez dwa dni Festiwalu rozgrywały się turnieje – boccia, showdown i strzelectwo laserowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz szermierki na wózkach w wykonaniu zawodniczki IKS-AWF Warszawa, trzykrotnej brązowej medalistka zawodów Pucharu Świata w indywidualnej szabli kobiet kat. B, srebrnej medalistka Mistrzostw Europy w drużynowej szabli kobiet, kilkukrotnej medalistki Mistrzostw Polski – Jadwigi Pacek.
Lubelscy paraolimpijczycy – Adam Dudka i Piotr Sawicki opowiedzieli o swoich osiągnięciach, doświadczeniach i sposobie na przełamywanie barier. Dominik Łysiak – słabowidzący podróżnik, zachwycił opowieściami ze swoich podróży.
W sobotę alpaki, konie i psy zadomowiły się na terenie Targów Lublin dostarczając nie tylko najmłodszym uczestnikom Festiwalu ogromnej frajdy. Wszystko po to, żeby w jak najbardziej obrazowy sposób przedstawić możliwości wykorzystania zwierząt w terapii.
Fundacje, stowarzyszenia i kluby sportowe zainteresowały swoją działalnością przygotowując interaktywne atrakcje angażujące uczestników Festiwalu. Niepowtarzalne, tworzone własnoręcznie książeczki dotykowe powstawały na oczach zwiedzających. Dzięki okularom imitującym schorzenia wzroku oraz specjalnie przygotowanym przeszkodom można było wczuć się w sytuację osób z różnymi niepełnosprawnościami.
– To był aktywny czas, pełen pasji, integracji i motywacji – przyznaje Karol Kostrzewa, koordynator Festiwalu Pełnoaktywni w Akcji – Cieszymy się, że to właśnie Targi Lublin stały się miejscem integracji i aktywizacji osób z niepełnosprawnością. Wszystko po to, żeby obalić mity, zintegrować się, zdobyć dużą dawkę wiedzy, a przy tym dobrze się bawić.
Targi z potencjałem
Premierowa edycja Wschodnich Targów Rehabilitacji spotkała się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli branży rehabilitacyjnej.
– Wszyscy, którzy odwiedzili Targi mogli w sprzyjającej atmosferze prowadzić rozmowy biznesowe oraz skonfrontować swoje oczekiwania wobec rynku z opiniami fachowców, poznać nowe produkty i technologie, które wyznaczają kierunki rozwoju branży rehabilitacyjnej. Szczególnie słowa uznania usłyszeliśmy od przedstawicieli rynku ukraińskiego, którzy docenili szeroki zakres prezentowanych produktów i usług – mówi Dorota Kulik Kierownik projektu Wschodnie Targi Rehabilitacji.
Więcej informacji: http://www.rehabilitacja.targi.lublin.pl/, http://www.pelnoaktywni.targi.lublin.pl/
![]() | Szanowni Państwo, w dniach 14-15 października, podczas premierowej edycji Wschodnich Targów Rehabilitacji oraz Festiwalu „Pełnoaktywni w Akcji” swoje ekspozycje zaprezentowało 65 Wystawców z Polski i zagranicy. Wydarzenie odwiedziło ponad tysiąc osób – właścicieli sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym, przedstawicieli placówek medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów i bliskich. Targi upłynęły pod znakiem prezentacji nowości i ciekawostek z branży, spotkań ze specjalistami oraz ważnych zagadnień z zakresu rehabilitacji poruszanych na konferencjach i debatach. Festiwal był doskonałą okazją do aktywności fizycznej, integracji i pozyskania wielu przydatnych informacji. Pragniemy podziękować za przebiegającą w bardzo przyjemnej atmosferze współpracę oraz Państwa zaangażowanie w tworzenie razem z nami wydarzenia. Szczególnie dziękujemy za obecność, zgłoszenie Wolontariuszki na Medal i przygotowanie toru przeszkód. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wydarzenia.
Zespół Wschodnich Targów Rehabilitacji |
Wybierz województwo: | |
dolnośląskie | kujawsko-pom. |
lubelskie | lubuskie |
łódzkie | małopolskie |
mazowieckie | opolskie |
podkarpackie | podlaskie |
pomorskie | śląskie |
świętokrzyskie | warmińsko-maz. |
wielkopolskie | zachodniopom. |
Projekt MOBILITY
– Twoje auto dostosowane do potrzeb
związanych z niepełnosprawnością
Z ogromną przyjemnością informujemy,
że uruchomiony już został Projekt
MOBILITY, będący efektem współpracy
Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR”,
którego celem jest zapewnienie osobom
z niepełnosprawnością ruchową
dostępu do indywidualnie
dostosowanych samochodów...
Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
rehabilitację. Subkonto można założyć
online: https://platformafar.pl/rejestracja
Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj ![]() ![]() |
Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
Szczegółowe informacje
Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »