sobota, 2024-11-23 Adeli, Felicyty, Klemensa

Sierpniowy obóz AR dla dzieci w Miętnem

2015-09-01

Na obozie Aktywnej Rehabilitacji w Miętnem dziesięcioro dzieci weszło na nową drogę w usamodzielnianiu się. Od 01 do 09.08.2015 Zuzia D,. Gabrysia, Weronika, Ola, Mikołaj, Krzysiek, Staś, Zuzka K., Kuba i Michał byli na letnim obozie usamodzielniającym zorganizowanym przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji – region lubelski. Nie było tam ani mamy ani taty, ani żadnej siostry czy brata. To był istny obóz przetrwania. Próba dla dzieci, ale równie trudna próba dla rodziców. Przez 9 dni nad każdym dzieckiem czuwał jeden opiekun na wózku i jeden opiekun pełnosprawny. Program zajęć był bardzo bogaty i miał na celu podniesienie sprawności i samodzielności. Po 4 dniach obozu przyjechali rodzice, którzy wzięli udział w specjalnym szkoleniu zorganizowanym dla nich.


A na obozie działo się, oj działo. Zaczęliśmy od testów sprawnościowych, które przeszedł każdy z obozowiczów. Na szczęście pozytywnie. Następnie poznaliśmy budowę wózka i każdy samodzielnie swój wózek umyć i złożyć. Oprócz tego były ciekawe zajęcia z techniki jazdy i treningu ogólnousprawniającego. Łucznik Adam wprowadził nas w zajęcia ze strzelania z łuku do tarczy.


Mieliśmy też okazję poznać techniki upadania i co bardzo istotne prosiliśmy przechodniów o pomoc w podniesieniu się z wózkiem. Ala z Zuzką uczyły obozowiczów podstawowych zasad samoobsługi, a zajęcia świetlicowe urozmaicały nam animatorki Asia i Oktawia.

Michał bardzo nas inspirował i motywował do nauki pływania na basenie w Garwolinie, gdzie mieliśmy okazję zagościć. Dziewczyny pokazywały nam różne dyscypliny sportowe, z których chyba największe emocje wzbudziła nowa gra, jaką była boccia. Żeby nie było, to każdy uczestnik musiał także przejść swój magiczny chrzest obozowy, ale dopiero po wykonaniu odpowiednich zadań można było do niego przystąpić. Na szczęście wszystkim się udało go zaliczyć.

A działo się dużo także na dyskotece, ale to już nasza mała taneczna tajemnica.

Na leżakowaniu mogliśmy pisać do siebie wzajemnie listy obozowe. Oglądaliśmy także film „Pingwiny z Madagaskaru”. Bardzo dużo emocji wzbudziła też gra terenowa i poszczególne zadania, jakie trzeba było wykonać, żeby odnaleźć skarb i zasłużyć na nagrodę. A była ona słodka. Razem z rodzicami odbyło się ognisko oraz sztafeta rodzinna i zajęcia z techniki jazdy, asekuracji i przesiadania.

Obozowicze mieli także okazję pochwalić się im, jakie umiejętności nabyli czy rozwinęli. A pod koniec obozu również odbyły się teoretyczne i praktyczne egzaminy na prawo jazdy wózkowicza (pamiętajcie dzieci, że za 3 tygodnie listonosz przyniesie dokumenty tym, którzy zdali). I w końcu wszyscy, którzy te trudy obozu przetrwali zostali wyróżnieni dyplomami i pochwałami od prowadzącego „Komara”. A potem już tylko tańce i dobra zabawa…

Dziękujemy wszystkim dzieciom za duży wysiłek i chęć bycia z nami, rodzicom za chęć przyswojenia nowej wiedzy, a całej kadrze wspomagającej i prowadzącej za twórczość oraz kreatywność.

Zobacz zdjęcia »


 


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom.



 Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach