WINGS FOR LIFE WORLD RUN – BIEGNIEMY DLA TYCH, KTÓRZY NIE MOGĄ.
4 maja 2014 o godzinie 12:00 czasu polskiego, biegacze w 33 krajach i 35 lokalizacjach na całym świecie (w tym w Poznaniu) ruszą przed siebie, uciekając przed goniącą ich metą. To Wings for Life World Run – ogólnoświatowe wydarzenie, w którym uczestnicy na całym świecie biegną dokładnie w tym samym czasie. 100% przychodów z imprezy zostanie przekazane fundacji Wings for Life, Spinal Cord Research Foundation, która finansuje badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Bieg zjednoczy sportowców z całego świata, pobiegną oni dla tych, którzy biegać nie mogą.
Polska edycja
Polska edycja Wings for Life World Run wystartuje z Poznania. Jak Pisza organizatorzy: „Zaczynamy z popularnej Malty, biegniemy przez centrum miasta, a następnie Ostrów Tumski, który był prawdopodobnie świadkiem uroczystości Chrztu Polski w 966 roku. Tutaj spoczywają pierwsi władcy: Mieszko I i Bolesław Chrobry. Trasa z Ostrowa Tumskiego będzie prowadziła nas poza miasto, w kierunku Gniezna – pierwszej stolicy kraju. Zawodnicy będą mogli podziwiać piękne, naturalne tereny Wielkopolski. Najlepsi z zawodników dotrą do Jeziora Lednickiego, okrążą go i będą kierować się znowu w stronę Poznania, biegnąc tak daleko jak mogą… zanim doścignie ich ruchoma linia mety.
Poznań to półmilionowa metropolia, dobrze skomunikowana z dużymi miastami w kraju i Europie. Ma renomę miasta biegowego. To tu odbywają się słynne, chwalone przez środowisko za organizację i wspaniałą atmosferę, biegowe imprezy. Wystartujmy tu wszyscy razem dla tych, którzy nie mogą pobiec.”
Bieg wspierają m.in. Beata Sadowska, Adam Małysz, Jerzy Skarżyński i Szymon Godziek, którzy postanowili stworzyć swoje drużyny na Wings for Life World Run i zachęcić do biegu jak najwięcej osób. Rejestrując się do biegu, uczestnicy mogą pobiec w drużynie wybranego kapitana!
Do wybranej drużyny można dołączyć do 20 kwietnia, zapisując się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wingsforlifeworldrun.com/pl/zapisz-sie. Więcej informacji na temat drużyn można znaleźć pod linkiem: http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/aktualnosci/artykul/dolacz-do-jednej-z-druzyn-gwiazd-890/ .
Idea biegu
„BIEGNIEMY DLA TYCH, KTÓRZY NIE MOGĄ” – to hasło imprezy. Biorąc udział w Wings for Life World Run można nie tylko uczestniczyć w jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu sportowym, ale także dołożyć swoją cegiełkę do badań nad sposobami leczenia uszkodzeń rdzenia kręgowego. 100% wpływów z Wings for Life World Run przeznaczone zostanie na fundację Wings for Life1, która finansuje badania nad sposobami leczenia uszkodzeń rdzenia kręgowego: Nie chodzi o to czy, ale kiedy wynaleziony zostanie sposób leczenia uszkodzeń rdzenia kręgowego.
Tego jeszcze nie było
Na Wings for Life World Run trasy będą wyznaczone, ale nie będzie określonych dystansów – inaczej niż w przypadku normalnych biegów, to nie biegacze biegną w kierunku mety, ale linia mety ściga biegaczy. Odbędzie się to tak: pół godziny po tym, jak zabrzmi sygnał startu i wystartują pierwsi biegacze, samochody zamykające bieg równocześnie wyruszą na każdą z tras, ścigając biegaczy. Ich tempo będzie rosło według jednolitego, ścisłego planu. W momencie, gdy samochód minie biegacza, jego udział w biegu się kończy, a biegacz zostaje przewieziony z powrotem na start, gdzie może świętować swój udział w imprezie. Ostatnia kobieta i ostatni mężczyzna ze wszystkich biegów otrzyma koronę Mistrza Świata Wings for Life World Run. Oprócz tego wyłonieni zostaną mistrzowie poszczególnych tras i mistrzowie krajów – na każdej trasie i w każdym kraju zostaną nimi ostatni mężczyzna i ostatnia kobieta, którzy pozostaną na trasie.
Dodatkowe informacje
O idei biegu i jego formacie mówi Dyrektor Sportowy Wings for Life World Run Wojciech Kruczyński: http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/aktualnosci/artykul/video-wings-for-life-world-run-305/
Polecamy również wywiad z Kasią Wojtaszek z zaprzyjaźnionej z nami fundacji „Jedyna Taka”: http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/aktualnosci/artykul/video-gdybysmy-mogli-to-bysmy-wstali-i-poszli-934/
W Polsce nie ma możliwości wzięcia udziału w imprezie przez osoby poruszające się na wózkach, ale cel jest tak szczytny, że warto zachęcić do wzięcia udziału w nim te osoby, które mogą. Zapraszamy.
..............................................................................................................................
1 Fundacja Wings for Life to prywatna organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie na całym świecie.
Od momentu powstania (2004 r.) fundacja przekazała środki na 82 międzynarodowe projekty badawcze prowadzone przez uznane uniwersytety i instytucje. Działalność Wings for Life opiera się na datkach ofiarowywanych przez osoby prywatne i firmy. 100% otrzymanych wpłat przeznaczanych jest na cele badawcze. Wszystkie koszty administracyjne związane z działalnością samej fundacji pokrywa firma Red Bull.
Od 2007 roku Wings for Life jest członkiem międzynarodowej organizacji skupiającej najważniejsze fundacje działające na rzecz badań nad rdzeniem kręgowym - International Campaign for Cures of Spinal Cord Injury Paralysis (ICCP). Członkami ICCP są między innymi Christopher & Dana Reeve Foundation, Miami Project to Cure Paralysis oraz International Spinal Research Trust.
Wybierz województwo: | |
dolnośląskie | kujawsko-pom. |
lubelskie | lubuskie |
łódzkie | małopolskie |
mazowieckie | opolskie |
podkarpackie | podlaskie |
pomorskie | śląskie |
świętokrzyskie | warmińsko-maz. |
wielkopolskie | zachodniopom. |
Projekt MOBILITY
– Twoje auto dostosowane do potrzeb
związanych z niepełnosprawnością
Z ogromną przyjemnością informujemy,
że uruchomiony już został Projekt
MOBILITY, będący efektem współpracy
Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
Fundacji Aktywnej Rehabilitacji „FAR”,
którego celem jest zapewnienie osobom
z niepełnosprawnością ruchową
dostępu do indywidualnie
dostosowanych samochodów...
Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
rehabilitację. Subkonto można założyć
online: https://platformafar.pl/rejestracja
Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z RODO Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj |
Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
Szczegółowe informacje
Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »