niedziela, 2024-11-24 Emmy, Flory, Romana

Roskoszy, sierpień 2013

2013-09-05

                                                                                                                                                                  
Pierwsze próby nawiązania kontaktu z Paniami zrzeszonymi w ramach lubelskich i podkarpackich klubów spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Zarówno uczestniczki warsztatów, wolontariuszki, jak i Panie wchodzące w skład zarządów poszczególnych stowarzyszeń wykazały się niezwykłym zaangażowaniem w organizację wspólnego przedsięwzięcia.    

W ramach warsztatów Panie uczestniczyły w zajęciach integracyjnych mających na celu przełamywanie onieśmielenia,  treningach twórczego i pozytywnego myślenia, zajęciach informacyjnych dotyczących funkcjonowania z niepełnosprawnością oraz treningach ogólnokondycyjnych. Wymienione formy zajęć to jedyne niektóre z aktywności podejmowanych przez Amazonki podczas warsztatów. Duża otwartość na prezentowane przez trenerów treści pozwoliły na znaczne rozszerzenie gamy prowadzonych zajęć. Pomysłowość i kreatywność Pań nie znała granic. Wieczory poezji, wspólne śpiewanie przy ognisku, pisanie wierszy, piosenek, poranna gimnastyka, nordic walking, tańce w kręgu. Dużym zainteresowaniem również cieszyły się zajęcia z arteterapii.  O to, by podejmowane przez Panie aktywności mogły znaleźć znak w codziennym funkcjonowaniu po zakończeniu warsztatów zadbali trenerzy prowadzący zajęcia z zakładania organizacji pozarządowych i doradztwa zawodowego.

To jedynie niektóre z inicjatyw zorganizowanych wspólnie z uczestniczkami warsztatów i prowadzącymi. A to wszystko, dzięki szczerej chęci aktywnego spędzenia czasu w Roskoszy. Wspólny pobyt stał się okazją do nabycia umiejętności funkcjonowania z niepełnosprawnością, nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń i rozwijania wewnętrznego potencjału.
Dziękujemy wszystkim Amazonkom za udział, ogromne zaangażowanie w zajęcia i niezwykłą kreatywność podczas spotkań. Mamy nadzieję, że wszelkie twórcze pomysły, które zrodziły się podczas wspólnych spotkań zostaną zrealizowane.

Dziękujemy wyjątkowej kadrze instruktorów, którzy przez wszystkie dni warsztatów pracowali z wielkim oddaniem. Indywidualne podejście, profesjonalizm, zaangażowanie i poświęcenie sprawiło, że udało się wytworzyć niesamowitą atmosferę, która miała wpływ na przebieg prowadzonych zajęć.

Mamy nadzieję, że udział w warsztatach i wspólnie spędzony czas będzie początkiem powrotu do funkcjonowania w środowisku społecznym i środowisku pracy.

Zespół FAR z województwa lubelskiego i podkarpackiego


 Wybierz województwo:
 dolnośląskiekujawsko-pom.
 lubelskielubuskie
 łódzkiemałopolskie
 mazowieckieopolskie
 podkarpackiepodlaskie
 pomorskieśląskie
 świętokrzyskiewarmińsko-maz.
 wielkopolskiezachodniopom.



 Projekt MOBILITY 

 – Twoje auto dostosowane do potrzeb
 związanych z niepełnosprawnością

 Z ogromną przyjemnością informujemy,
 że uruchomiony już został Projekt
 MOBILITY,  będący efektem współpracy
 Toyota Motor Poland (TMPL) oraz
 Fundacji Aktywnej  Rehabilitacji „FAR”, 
 którego celem jest zapewnienie osobom 
 z niepełnosprawnością  ruchową
 dostępu do indywidualnie 
 dostosowanych samochodów...

Czytaj więcej 


 Utwórz SUBKONTO w Fundacji Aktywnej
  Rehabilitacji FAR i zbieraj środki na swoją
  rehabilitację. Subkonto można założyć 
  online: https://platformafar.pl/rejestracja  

Czytaj więcej  


Przetwarzamy Twoje dane 
zgodnie z RODO   

Szczegółowe informacje 
znajdziesz tutaj
 


Inspektor Ochrony Danych
Osobowych FAR
 
Szczegółowe informacje 


Poradniki FAR – seria wydawnicza poświęcona najważniejszym problemom utrudniającym osobom poruszającym się na wózkach  powrót do aktywnego życia. Zapraszamy do czytania »


  Polska Liga Rugby na Wózkach