wtorek, 2024-07-23 Sławy, Sławosza, Żelisławy

Hybrydowy Warsztat AR dla dzieci i rodziców w Mikołowie

2021-03-01


Mikołów 19-21.02.2021 r.

Weekendowy warsztat aktywnej rehabilitacji dla dzieci i rodziców tym razem miał formę hybrydową, w piątek spotkaliśmy się on line, a następne dwa dni spędziliśmy w Mikołowie.

Piątkowe spotkanie zaczęliśmy od przywitania się i przedstawiania na forum, aby wszyscy uczestnicy mogli się poznać. :)

 


 

Następnie został omówiony plan weekendowych warsztatów oraz regulamin. Przed omówieniem idei oraz działania Fundacji Aktywnej Rehabilitacji postanowiliśmy się trochę poruszać, dlatego przeprowadzony został krótki trening.

Sobotnie spotkanie rozpoczęliśmy od omówienia budowy wózka i dopasowania, aby każdy z uczestników wiedział z czego składa się jego wózek oraz jak należy o niego dbać.

Następnie mieliśmy zabawy sensoryczne, na których mogliśmy się trochę pobawić oraz zadbać o prawidłową stymulacja podstawowych zmysłów.

Po obiedzie wybraliśmy się na spacer, aby popracować nad techniką jazdy w terenie, uczyliśmy się jak pokonywać bariery architektoniczne takie jak krawężniki, schody, zjazdy i podjazdy.

Po powrocie do ośrodka odbył się trening ogólnokondycyjny, podczas którego poprawialiśmy swoją sprawność ruchową oraz wzmacnialiśmy siłę mięśniową.

Następnie zorganizowane były gry i zabawy integracyjne, podczas których świetnie się bawiliśmy oraz można było zaobserwować współpracę między uczestnikami. :)

Niedzielę rozpoczęliśmy grą terenową, w której brali udział beneficjenci ze swoimi rodzicami.

Techniki jazdy nigdy dość, dlatego postanowiliśmy przystąpić do szlifowania umiejętności precyzyjnego poruszania się na wózku i pokonywania przeszkód. Wykorzystaliśmy do tego przeszkody porozkładane na sali, zajęcia zakończyliśmy ruchowymi zabawami.

Po obiedzie przeszliśmy do zabaw muzyczno-ruchowych, podczas których ćwiczyliśmy do rytmu muzyki oraz mogliśmy w swobodny sposób wyrazić siebie i swoje emocje. Zajęcia przyniosły nam wszystkim wiele radości i uśmiechu.

Warsztat aktywnej rehabilitacji przebiegł według ustalony założeń i zakończył się dużym uśmiechem na twarzach każdego z uczestników. :)

Zobacz zdjęcia »

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Kontakt – woj. śląskie


Biuro FAR
ul. Jana Pawła II 4
43-190 Mikołów
tel/fax:    32 471 09 58 
tel. kom.: 508 015 916
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 


Godziny otwarcia


Poniedziałek - Środa:   07.00 - 15.00
Czwartek:   10.00 - 18.00
Piątek:   07.00 - 15.00
 

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.
 

Pełnomocnik FAR


Rafał Kwapuliński
tel:
509 447 060
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Harmonogram zajęć


Zajęcia dla dorosłych i młodzieży:
Technika jazdy, trening kondycyjno siłowy,
trening ADL "samoobsługa",
gry zespołowe
Sobota:  11.00-13.00
(śr. 4 razy w miesiącu)
Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty", 42-600 Tarnowskie Góry,
ul. Śniadeckiego 1

Zobacz wszystkie zajęcia »

 

Zobacz głoszenia regionalne »