wtorek, 2024-07-16 Eustachego, Mariki, Mirelli

Świąteczne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Opolu

2020-12-18

12 grudnia w Opolu spotkaliśmy się na ostatnich w tym roku, świątecznych zajęciach dla dzieci i młodzieży. Ku zaskoczeniu dzieci tym razem to Mikołaj zostawił im listy oraz nagraną wiadomość, w której powiadomił ich, że w tym roku ma wyjątkowo dużo pracy i poprosił, aby pomogły mu w przedświątecznych obowiązkach.

Dzieciaki z miłą chęcią zamieniły się w elfy i od razu zabrały się do pracy. Wiedziały, że po uporaniu się ze wszystkimi zadaniami spotkają się z brodatym świętym. I tak kolejno ‘naprawiły’ sanie i odciążyły renifery tworząc z siebie długi powóz, pomogły w przewiezieniu po ‘kruchym lodzie’ prezentów pod choinkę, kończąc na wspólnej zabawie w „bitwę na śnieżki”. Mikołaj zażyczył sobie również uwiecznienie ślicznych buziek na zdjęciach, do których dzieci zamieniły się w świąteczne pierniczki.

Tych i innych wypieków nie zabrakło również na naszym wigilijnym stole. To przy nim, jak co roku mogliśmy zasiąść i posilić się pysznościami przed przyjściem naszego gościa. Nasze Elfy wiedziały jak przywołać przybysza z dalekiej Laponii, dlatego żwawo przystąpiły do ostatniego zadania jakim była nauka kolędy. I tak śpiewająco powitaliśmy długo wyczekiwanego gościa.

Mimo, że FARowski Mikołaj nie dostał wcześniej listów od dzieci to trafił w dziesiątkę jeśli chodzi o ich życzenia. W paczkach znalazły się zarówno słodycze, zabawki jak i przybory do ćwiczeń, które Faruski będą mogły wykorzystać podczas zdalnych zajęć WF czy sesji.

Jednak nie stałoby się tak, gdyby nie wsparcie naszych elfów-sponsorów.Z tego miejsca chcielibyśmy przekazać szczególne podziękowania firmie "MAG-MED sklep medyczny" za wsparcie finansowe, na które możemy liczyć już od ładnych kilku lat.

Do mikołajkowych prezentów dołożyli swoją cegiełkę również osoby prywatne, którym chcielibyśmy serdecznie podziękować, tj. uczestnikom zajęć fitness w Namysłowie, samozwańczej grupie „Brzuchaczy”, do których należą: Robert S., Łukasz Adamczak, Adrianna i Artur Włodarczyk, Adam Lupa, Marcin Lisek, Jacek Czuczwara, Piotr Majewski i inni.

W imieniu swoim chciałabym podziękować również naszej kadrze i wolontariuszom za pomoc w organizacji zajęć, bez których nie mogłyby się one odbyć, tj. Oli Piekarek, Katarzynie Jasińskiej, Oliwii Krawczyk oraz Majce, Marcinowi, Michałowi i Milenie Piekarek, a także Krysi Gulyk i pani Małgorzacie Raczyńskiej z Fundacji DOM, za zorganizowanie wspaniałych rekwizytów do zajęć.

Magdalena Piekarek

Zobacz zdjęcia »

 

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Kontakt – woj. opolskie

 

 

Pełnomocnik FAR


Adam Bartków
tel: 
508 015 914
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Harmonogram zajęć


Technika jazdy,
trening ogólnokondycyjny, samoobsługa.

Hala Sportowa
Opolskiego Centrum Rehabilitacji
w Korfantowie.
ul. Wyzwolenia 11, 48-317 Korfantów
2 i 4  sobota  miesiąca,
godz.: 11.00 – 13.00

Zobacz wszystkie zajęcia »


Ogłoszenia regionalne »