wtorek, 2024-07-16 Eustachego, Mariki, Mirelli

Nadmorska przygoda w Kołobrzegu

2021-07-06


Zobacz zdjęcia »

W dniach 14-25 czerwca 2021 r. odbył się obóz Aktywnej Rehabilitacji w Kołobrzegu, organizowany w ramach projektu „Kompleksowa aktywizacja społeczna osób poruszających się na wózku inwalidzkim VI”.

Obozy nad polskim morzem za każdym razem charakteryzują się wyjątkowym klimatem. Czerwcowa pora okazała się być wyjątkowo łaskawa i dostarczyła nam dużo słońca i pozytywnej energii, która towarzyszyła nam przez cały czas trwania obozu. Każdy dzień zaczynaliśmy klasycznie od porannej samoobsługi i przygotowaniach do śniadania. Musimy zaznaczyć, że hotel – Millenium, w którym mieliśmy przyjemność przebywać kojarzył się mocno z wakacyjnym klimatem, dzięki czemu zawsze wstawaliśmy uśmiechnięci i gotowi do działania. W końcu każdy dzień miał być nie tylko produktywny, ale także maksymalnie satysfakcjonujący.

Codziennie przeprowadzaliśmy treningi, które miały na celu usprawnić technikę jazdy na wózku naszych uczestników, oprócz tego mieliśmy także zajęcia na basenie, które okazały bardzo wyczerpujące. Uczestnicy poprawiali swoją sprawność fizyczną na treningach ogólno-kondycyjnych.

Znaleźliśmy także czas na naukę łucznictwa, która okazała się bardzo cennym punktem na liście naszych treningów, ponieważ większość naszych uczestników wcześniej nie miała styczności z tym sportem. Mieliśmy także różnego rodzaju gry zespołowe, trening kompetencji społecznych. Wieczorami organizowaliśmy pogadanki dla uczestników, które były związane z tematami takimi jak: urologia osób niepełnosprawnych, leczenie odleżyn, prawo osób niepełnosprawnych i podobne.

Oprócz codziennych treningów, które miały za zadanie poprawić funkcjonalność naszych uczestników znaleźliśmy także czas na odrobinę relaksu i korzystając z malowniczego otoczenia w miejscowości Kołobrzeg wychodziliśmy na spacery, praktykując nabyte umiejętności w terenie. Zwiedziliśmy między innymi słynne molo, które uznawane jest za stały punkt odwiedzin w Kołobrzegu, gdzie zaopatrzyliśmy się w niezbędne pamiątki, ale największą frajdą była dla nas wycieczka do Dźwirzyna, gdzie mieliśmy okazję popływać żaglówkami. Jeśli chodzi o tę miejscowość i samą atrakcję, to jak najbardziej polecamy ten punkt osobom z niepełnosprawnościami.

Po raz kolejny dowiedliśmy, że ograniczenia tak naprawdę istnieją tylko w naszych głowach. Przemiła obsługa pomogła nam dostać się na łódki, na których zaznaliśmy odrobiny relaksu i mogliśmy poczuć prawdziwy nadmorski klimat. Atmosfera na obozie jak zawsze była fantastyczna, każdego wieczoru wymienialiśmy się swoimi spostrzeżeniami odnośnie danego dnia, dzieliliśmy się uwagami i kończyliśmy dzień w przyjaznej atmosferze na wieczornej samoobsłudze. Skosztowaliśmy nadmorskich przysmaków w postaci słodkich gofrów oraz lodów, a ostatniego dnia pożegnaliśmy Kołobrzeg uroczystą kolacją na której wręczyliśmy sobie dyplomy i podziękowaliśmy za wspólnie spędzony czas.

 

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 

Kontakt – woj. dolnośląskie


Biuro FAR
ul.
Dolne Młyny 60, 59-700 Bolesławiec
tel: 75 734 60 90, fax: 75 734 60 91
kom.: 508 015 914
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 


 

Godziny otwarcia


Poniedziałek - Środa: 08.00 - 16.00
Czwartek: 10.00 - 18.00
Piątek: 08.00 - 16.00

W związku z utrzymującym się
stanem epidemii, celem zwiększenia
bezpieczeństwa prosimy o wcześ-
niejsze uzgadnianie – telefoniczne 
lub mailowe – terminu wizyty
w biurze Fundacji.

 

Pełnomocnik FAR


Adam Bartków
tel.:
508 015 914
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Harmonogram zajęć


Zajęcia AR dla dzieci i młodzieży
w ramach projektu „Kompleksowa
aktywizacja społeczna dzieci 
i młodzieży w wieku 4-16 lat
poruszających się na wózku
inwalidzkim IV"

Zobacz wszystkie zajęcia »
 

Nasza organizacja korzysta z pomocy
Wrocławskiego Centrum Wspierania
Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3
prowadzonego przez Fundację
Wspierania Organizacji Pozarządowych
"Umbrella" a współfinansowanego
przez Gminę Wrocław


www.sektor3.wroclaw.pl
www.wroclaw.pl


Ogłoszenia regionalne »